OFERTA

Gazety i czasopisma

SKŁADAMY GAZETY I CZASOPISMA,
aby Twój przekaz był doskonały

Gazety i czasopisma

Oferujemy skład czasopism i gazet, dla których projekt, typografia, układ graficzny są ważne. Zapewniamy projekt layoutu, skład, obróbkę zdjęć i ich szparowanie, projektowanie reklam, infografik, tabel i wykresów. A wszystko to w ustalonym terminie!

PROCES TWORZENIA GAZET I CZASOPISM

Jak wydać gazetę?

projekt laYoutu

Projektowanie czasopisma rozpoczyna tworzenie tak zwanego layoutu czyli układu graficznego gazety, który pozwoli umieszczać w kolumnach i na łamach teksty i reklamy. Ten ogólny wygląd publikacji:  rodzaj czcionki, formatowanie tytułów, formatowanie tzw. leadów, dobór zdjęć i ozdobników nadaje jej niepowtarzalny charakter i określony styl. Layout czasopism i gazet projektujemy zawsze w porozumieniu z klientem i w kilku wersjach (możemy również odwzorować istniejący design periodyku). Projekt layoutu wykonujemy gratis przy zleceniu składu czasopisma lub gazety za minimum 2000 zł.

obróbka graficzna i weryfikacja materiałów do druku

Najbardziej uwagę czytelnika przyciągają tematycznie dobrane zdjęcia i grafiki. Ważna więc jest obróbka i odpowiednie przygotowanie wszystkich materiałów do druku. Weryfikujemy dostarczone materiały pod kątem przydatności do druku, a w razie potrzeby dobieramy do artykułów odpowiednie zdjęcia ze stron typu Adobe Stock. Projektujemy dodatkowe materiały, np. reklamy prasowe, wykresy czy tabele. Dostarczone zdjęcia poddajemy profesjonalnej obróbce poprzez skontrastowanie, poprawienie jasności i wyostrzenie. Wykonujemy również szparowanie (wycinanie z tła), czyszczenie zdjęć z nieestetycznych elementów, zmianę tła, korekcję kolorów. Skanujemy stare zdjęcia i poprawiamy ich strukturę, wykonujemy edycję tonów, cieni, korektę kontrastu, usuwamy brudy i szumy, co w efekcie nadaje takim zdjęciom nowe życie i pozwala zobaczyć dawno ukryte detale.

skład i łamanie

Praca nad poszczególnymi kolumnami: nadmiar bądź niedobór tekstu, wielość artykułów, zdjęć i reklam sprawia, że stronę układa się jak puzzle. Podstawą sukcesu na tym etapie składu jest idealna komunikacja z klientem pozwalająca na szybkie operowanie materiałami graficznymi i tekstami oraz elastyczne dopasowanie godzin pracy pod redaktorów i drukarnię.

korekta i przygotowanie do druku

Po przygotowaniu składu całej gazety wysyłamy ją do klienta, bądź do korekty. Po naniesieniu korekty, ostatnich poprawek i akceptacji całej publikacji przez klienta, przychodzi czas na przygotowanie do druku i przesłanie plików do drukarni. Wysyłamy pliki pdf całej publikacji lub pojedynczych stron w zależności od wymogów w drukarni. Na życzenie oferujemy usługę profesjonalnej korekty.

druk i transport

Współpracujemy ze sprawdzonymi drukarniami i w razie potrzeby, na zlecenie klienta, możemy zapewnić wysokiej jakości druk wraz z dostawą publikacji do wskazanego przez niego miejsca.

Wypróbuj nas za darmo!

Skład kilku stron publikacji gratis, bez zobowiązań!
Wysyłasz materiały (teksty, zdjęcia) i otrzymujesz gotowy projekt w pdf.

CENNIK SKŁADU GAZET I CZASOPISM

Cennik

Podane ceny za skład są cenami netto i mają charakter orientacyjny. Na cennik ma wpływ kilka czynników: liczba stron, stopień trudności składu i projektu, ilość korekt, cykliczność wydawania.

Określ swoje wymagania, a otrzymasz bezpłatną wycenę składu swojej publikacji

Skład gazety lub czasopisma

od 35 do 95 zł za stronę

  • Skład i łamanie
  • Przygotowanie plików do druku
  • Wprowadzenie poprawek autorskich
  • Korekta zdjęć

Projekt layoutu

od 500 zł*

* Projekt layoutu wykonujemy gratis przy zleceniu składu gazety lub czasopisma za minimum 2000 zł.

Zamów bezpłatną wycenę!

Skontaktuj się z nami! Otrzymasz bezpłatną wycenę.
tel. 501 186 165 | e-mail: grafika@art-wena.pl

Niniejsza strona korzysta z plików cookie

Klikając „Zezwól na wszystkie”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych.